Skip to content

Karl-Heinz M. / Biuro Literackie

Jeszcze w tym roku nakładem Biura Literackiego ukaże się premierowa książka Grzegorza Kwiatkowskiego „Karl-Heinz M.”. Będzie to już czwarta publikacja autora w wydawnictwie ze Stronia Śląskiego i Kołobrzegu. Wydanie zbioru wierszy zbiega się z jesienną premierą płyty „Of The Sun” zespołu Trupa Trupa, którego członkiem jest Grzegorz Kwiatkowski.

Wydany w 2017 roku tom „Sową” domknął trylogię, na którą składają się również zbiory „Radości” (2013) i „Spalanie” (2015). W książce „Karl-Heinz M.” autor kontynuuje strategię prowadzenia poetyckiego notatnika o sytuacjach granicznych i skrajnych w duchu „Obrazów mimo wszystko” Didi-Hubermana i „Umarłych ze Spoon River” Edgara Lee Mastersa.

Nowy zbiór Grzegorza Kwiatkowskiego, który zadebiutował w 2011 roku trylogią „Powinni się nie urodzić”, w pewnym sensie przenosi nas z terenu historii na obszar tragedii domowej i pytań o antynatalizm. W książce „Karl-Heinz M.” odnaleźć można także głosy ofiar eugeniki, projektu T4, tragicznych rozbitków „Shoah” Claude’a Lanzmanna.

Autor równolegle rozwija zagraniczną karierę zespołu Trupa Trupa, który współpracuje z Glitterbeat Records, Lovitt Records, Sub Pop Records, Moorworks, Blue Tapes and X-Ray Records, Ici d’ailleurs, Anteną Krzyku, a także własną karierę poetycką za sprawą publikacji w takich tytułach, jak „Modern Poetry in Translation”, „New Poetry in Translation”, „Poetry Wales”, „Tidskriften Kritiker” i „Lichtungen”.

FacebookTwitter