Skip to content

Onet komentuje ranking Newsweeka

„Płyta “Jolly New Songs” gdańskiego zespołu Trupa Trupa znalazła się na liście “11 wspaniałych przeoczonych albumów 2017 roku” według amerykańskiego “Newsweeka”. – Zespół jest z Polski, teksty są po angielsku, ale nuta niepokoju i lęku w muzyce Trupy Trupa nie ma narodowości – pisze recenzent tygodnika.

“Newsweek” chwali także mroczny nastrój płyty, teksty opowiadające o “wizjach spadania, trumnach i śmierci”, a także muzykę, której intensywność umiejscawia zespół “między psych-rockiem a post-punkiem.”

Na liście znalazły się albumy, które nie zyskały wielkiego międzynarodowego rozgłosu, ale warto po nie sięgnąć. Oprócz Trupy Trupa w zestawieniu pojawiają się tacy artyści jak Jaden Smith, White Reaper, Madeline Kenney czy Metz.

“Zespół z Trójmiasta (…) powoli staje się polskim hitem eksportowym. Prawie jak „Wiedźmin”. Trupa Trupa jest wydawana przez renomowane, zachodnie wytwórnie, muzykę grupy można usłyszeć m.in. w BBC, a entuzjastyczne recenzje – przeczytać choćby na łamach Los Angeles Times. „Jolly New Songs” umacnia pozycję zespołu na szańcu lokalnej sceny niezależnej z globalnymi aspiracjami” – pisał w swojej recenzji dziennikarz Onet Muzyka.”

www.muzyka.onet.pl

FacebookTwitter