Skip to content

Primavera Sound / Antyradio

„Kolejny raz zachodnie media zwróciły uwagę na Polaków z kapeli Trupa Trupa. Występ na Primavera Sound został doceniony przez krytyków muzycznych. Myśleliście, że tylko Riverside i Behemoth są polskimi kapelami, które odnoszą spore sukcesy za granicą? Otóż najnowszym objawieniem jest zespół Trupa Trupa. Kapela powstała w 2009 roku w Gdańsku i jej muzyka to eksperymentalny rock z elementami psychodelii. Za poetyckie teksty odpowiada wokalista i gitarzysta Grzegorz Kwiatkowski oraz basista i gitarzysta Wojciech Juchniewicz.

Dyskografia zespołu obejmuje 4 krążki, przy czym ten ostatni „Jolly New Songs” z 2017 narobił sporo szumu za granicą. Amerykański magazyn „Newsweek” umieścił płytę w rankingu „11 Great Overlooked Albums From 2017”. Co więcej David Fricke, starszy redaktor magazynu „Rolling Stone”, również docenił kapelę Trupa Trupa. Zespół ma za sobą występ w Austin w Teksasie na SXSW Music Festival, jednym z największych festiwali muzycznych typu showcase na świecie.

Na tym jednak nie koniec sukcesów młodej kapeli. Otóż Trupa Trupa zagrał na festiwalu Primavera Sound w Barcelonie, który odbywał się od 30 maja 2018 do 3 czerwca 2018. Już sam występ obok takich gwiazd, jak m.in. Bjork, Cigarettes After Sex, Slowdive czy Nick Cave and The Bad Seeds jest dużym wyróżnieniem. Co więcej magazyn „Full Moon” stworzył listę artystów, którzy najlepiej wypadli na tej imprezie.

Wśród takich twórców jak m.in. Nick Cave, Slowdive czy Father John Misty pojawił się właśnie zespół Trupa Trupa. Również magazyn „Nouvelle Vague Mag” wysoko ocenił występ polskiej kapeli na hiszpańskim festiwalu.”

Aleksandra Degórska, www.antyradio.pl

FacebookTwitter