Skip to content

Radio Gdańsk komentuje ranking muzyczny Los Angeles Times

„W rocznym podsumowaniu gazety “The Los Angeles Times” znalazła się grupa z Gdańska. – Jeden z najlepszych rockowych zespołów – pisał o Trupa Trupa Sasha Frere-Jones. Polskich akcentów jest jednak więcej.

Roczne podsumowanie albumów zagranicznych dziennikarz pogrupował na trzy kategorie: najlepsze, znakomite i naprawdę dobre. Do najlepszych płyt mijającego roku zaliczył między innymi album “Headache” gdańskiego zespołu Trupa Trupa.

– Jednym z najlepszych działających w biznesie bandów rockowych jest pochodzący z Gdańska zespół Trupa Trupa – uważa Sasha Frere-Jones. – Wokalistą jest poeta Grzegorz Kwiatkowski, który śpiewa (i czasami mówi) w języku angielskim. Zespół przypomina Dungen, ale jest mniej zakręcony. Nie są nawiedzeni i nie chcą też odnowy religijnej. W tej muzyce znajdziemy również piękno i intensywność, dodał dziennikarz.

Obok gdańskiej grupy, w kategorii najlepsze znalazł się również polski kompozytor i gitarzysta Raphael Rogiński. W zestawieniu została zauważona jego płyta “Plays John Coltrane and Langston Hughes. African Mystic Music”.

W kategorii znakomite także znajdziemy polską pozycję. Mowa o albumie “Vanishing Land”. To wydawnictwo nagrane przez Tomasza Mirta, polskiego muzyka, malarza i grafika.”

Anna Polcyn, Radio Gdańsk

FacebookTwitter