Skip to content

Rzeczpospolita

5 listopada ukazał się pierwszy singiel Trupy Trupa „Twitch” z nowej płyty „B FLAT A”, która będzie miała na świecie premierę 11 lutego.

Album ukaże się nakładem Glitterbeat Records, Lovitt Records oraz Anteny Krzyku, zaś oficjalna premiera piosenki i klipu miała miejsce na stronie brytyjskiego magazynu „Clash”.

Gośćmi specjalnymi wideoclipu są Mike Watt z The Stooges, Irvine Welsh, autor książki „Trainspotting” oraz muzyk jazzowy Leron Thomas, znany również jako Pan Amsterdam.

Zadaniem każdego uczestnika było wysłanie reżyserowi swoich obrazów/skojarzeń na temat słowa „twitch”, czyli „skurcz”. Wizualizacje swoich skojarzeń wysłali również studenci wydziału filmowego uniwersytetu kalifornijskiego Berkeley. Przekazali je także reżyserowi Aleksandrowi Makowskiemu muzycy Trupy Trupa.

Wideo do “Twitch” jest dla mnie historią psychodelicznego snu, w którym wszystko jest odrealnione, a zatem wszystko jest możliwe. Ten rozedrgany, niczym GIF, obraz jest jak atak paniki, w którym koszmar sąsiaduje z komedią, groteską i absurdem – powiedział reżyser. – Od początku wiedziałem, że zilustrowanie metaforycznego skurczu w tym teledysku będzie potrzebowało wielu różnych perspektyw, niejako znoszących się i wchodzących ze sobą w zupełnie niespodziewane interakcje – wszyscy goście zostali poproszeni o wykonanie serii zdjęć aparatami jednorazowymi.

Wiadomo już, że grupa wesprze album koncertami w Holandi, Francji, Wielka Brytanii, a potem takich miastach jak Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, Waszyngton, Chicago, Minneapolis, Seattle.

Tymczasem już ukazał się tom „Crops” poety i muzyka TT Grzegorza Kwiatkowskiego. Wydało go prestiżowe wydawnictwo Rain Taxi.

Pierwsze recenzje napisali: Imani Perry, Cynthia Zarin, Sam Lipsyte, i Richard Deming. Wiersz z tej książki opublikowała w „New York Times” znakomita pisarka Hanya Yanagihara w cyklu „TMicronovel”.

Grzegorz Kwiatkowski kontynuuje też warsztaty na Uniwersytecie Oksfordzkim. Kolejny odbędzie się 12 listopada.

Jacek Cieślak, Rzeczpospolita

FacebookTwitter