Skip to content

Teraz Rock komentuje ranking muzyczny Los Angeles Times

„Zespół Trupa Trupa z Gdańska doceniony został w muzycznym podsumowaniu 2015 roku „Los Angeles Times”. Poznajcie go i Wy.

Płyta „Headache” polskiego zespołu Trupa Trupa znalazła się wśród najlepszych płyt 2015 roku wytypowanych przez Sashę Frere-Jonesa z „Los Angeles Times”. Oto co o nich pisze ten znany krytyk muzyczny:

Jedna z najlepszych rockowych grup nagrywających obecnie pochodzi z Gdańska z Polski. Wokalistą Trupa Trupa jest poeta Grzegorz Kwiatkowski, który śpiewa (a czasami mówi) po angielsku. Zespół przypomina mniej mglistą, mocniejszą wersję Dungen, innej grupy czerpiącej z psychodelii lat 60, lecz nie brzmi, jakby byli spragnieniu jej ożywienia. Kwiatkowski opiera się na potocznym szaleństwie Syda Barretta i grup powstałych dzięki niemu. Piękno i głębia mają tu tyle samo miejsca.

Album „Headache” ukazał się na CD 7 marca 2015 roku. Trochę ponad miesiąc później – 18 kwietnia ­– pojawił się również na oldskulowej kasecie magnetofonowej. Na nowy, 2016 rok Trupa Trupa już zapowiada nową muzykę… Czekacie na nią?”

www.terazrock.pl

FacebookTwitter