Skip to content

TVN 24 komentuje ranking Newsweeka

„Jolly New Songs gdańskiego zespołu Trupa Trupa znalazła się wśród “11 wspaniałych przeoczonych płyt” tego roku w zestawieniu przygotowanym przez amerykańską edycję “Newsweeka”.

Zestawienie składa się z albumów, które “warte są twojego czasu i dolarów”. Chodzi o płyty z całego świata, które mogły umknąć uwadze, gdyż funkcjonują poza mainstreamem.

Amerykański “Newsweek” zwrócił uwagę, że niektóre z tych tytułów pojawiły się we wcześniejszych zestawieniach tygodnika, ale w większości są to nowe wydawnictwa. Poza ostatnim krążkiem gdańskiej grupy Trupa Trupa “Jolly New Songs” na liście znalazły się krążki takich artystów i grup, jak Metz, Liars, Madeline Kenney, Peter Matthew Bauer czy Jaden Smith. “Zespół jest polski, teksty angielskie, ale pokłady lęku i grozy w muzyce Trupy Trupa nie znają narodowości” – podkreśla “Newsweek”, zwracając uwagę na niezwykłą intensywność związków rocka psychodelicznego z post punkiem w muzyce grupy.

Pochodzący z Gdańska zespół staje się polskim towarem eksportowym. “Jolly New Songs” to trzeci krążek grupy, który ukazał się 27 października, zbierając entuzjastyczne recenzje także za granicą. Pisał o nim nie tylko “Newsweek”, ale również między innymi “Los Angeles Times” oraz magazyn “Pitchfork”. Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Od 2015 roku zespół nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records, a od 2016 roku związany jest również z francuską wytwórnią Ici d’ailleurs.”

Marcin Wrona, www.tvn24.pl

FacebookTwitter