Skip to content

Zapowiedź Eurosonic – Rytmy.pl

„Dzisiaj startuje Eurosonic Noorderslag – wielki holenderski festiwal showcase’owy, znacznie starszy i większy brat poznańskiego Spring Breaka. Poznajcie artystów, którzy reprezentują na nim Polskę.

Małe holenderskie miasto Gronigen przez cztery dni w roku staje się muzycznym centrum Europy. Tak jest już od trzydziestu jeden lat, odkąd odbywa się tam Eurosonic Noorderslag – festiwal nastawiony na prezentowanie mało znanej muzyki z całej Europy. Dla wielu zespołów to wyjątkowa szansa, żeby zaprezentować się szerszej publiczności, zdobyć doświadczenie i być może otworzyć nowy etap swojej kariery.

Podobnie jak poznański Spring Break, Eurosonic nie koncentruje się na jednej, dużej scenie, ale rozrzucony jest po pubach, klubach i zabytkowy lokalizacjach miasta. Odbywają się tam nie tylko koncerty, ale też warsztaty, spotkania z przedstawicielami branży muzycznej, producentami czy dziennikarzami. Eurosonic to też ważny partner dla polskich festiwali muzycznych, takich jak Open’er, Live Music czy Woodstock, które regularnie uczestniczą w programie wymiany artystów.

Trójmiejski zespół Trupa Trupa już przetarł szlaki do zagranicznego sukcesu – od 2015 roku nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records. Wydany przez nią album “Headache” został uznany przez jednego z najważniejszych muzycznych dziennikarzy świata Sasha Frere-Jones na łamach LA TIMES za jedną z najlepszych płyt 2015 roku, a Trupę Trupa za jeden z najlepszych zespołów rockowych na świecie. Grupa nagrywa też z francuską wytwórnią Ici d’ailleurs, która wydała zremasterowaną wersję “Headache” na płycie winylowej. Trupa mocno czerpie z psychodelicznego rocka lat 60. – jeżeli jeszcze nie znacie ich muzyki, lepiej sprawdźcie polski zespół, którym zachwycił się świat.”

Całość na stronie www.rytmy.pl

FacebookTwitter